Radio Proza #50 Zbigniew Rokita

Jak już się przyznaliśmy, nie było nas długo, zbyt długo. Ale przez ten czas wcale się nie obijaliśmy. Jako zespół pracowaliśmy przy kilku sporych literackich projektach, by wymienić tu tylko Międzynarodowy Festiwal Kryminału, poetycki Festiwal Silesius czy lipcowy Festiwal Góry Literatury. Od września planujemy wrócić z bardzo premierowymi odcinkami Radia Proza, ale zanim to nastąpi, w sierpniu zarzucimy was rozmowami, które podczas naszej nieobecności nagrywaliśmy.

I uwaga: dotąd publikowaliśmy średnio dwie rozmowy na miesiąc, w sierpniu będą co najmniej dwie na tydzień (a może i więcej). Wczoraj był odcinek i już dzisiaj wjeżdża kolejny. Takie rzeczy! ;)

A druga odsłona naszego podcastu Radio Proza w sierpniu to rozmowa ze Zbigniewem Rokitą, Ślązakiem, dziennikarzem i reporterem, specjalizującym się w problematyce Europy Środkowej, Wschodniej oraz Górnego Śląska. To ostatnie z zainteresowań zaowocowało zresztą Nagrodą Literacką Nike, którą Rokita otrzymał z końcem 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (Wydawnictwo Czarne). My (a dokładnie to Waldek Mazur) z pisarzem rozmawialiśmy przy okazji jego majowego pobytu na rezydencji literackiej we Wrocławiu. Udanego odsłuchu!

Share | Download

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App